Kurumsal Profesyonel & Akıllı Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı

 

myvillaturkey.com gayrimenkul sektöründe aşağıda belirtilen kapsamlarda ve işleyişle hizmet vermektedir.

Yatırım Öncesi: Gayrimenkul yatırımı yapılmadan önce analiz ve araştırmaların yapılmasını kapsar.

Yatırıma Giriş: Alım aşamasında gerekli incelemeler sözleşmeler, tescil, ödeme ve teminatların söz konusu olduğu aşamadır.

Yönetim: Emlak sektöründe gerçekleşmiş yatırımın danışmanlık ve / veya üst yönetimini kapsar.

Maksimizasyon: Emlak sektöründe konut ya da ticari alan yatırımının kullanım aşamasında değer artışı için yapılabilinecek ek geliştirme, pazara ve talebe uygunluk analizlerinin sunumu.

Problem Analizi: Yasal çerçevede şirket işlevselliği, proje yönetimi veya geliştirme için hazırlanan taslak ve bu çerçevede atılacak adımlardır. 

 

Emlak yatırımınızı seçmeden önce, akılcı ve sektörde birçok başarılı adımlar atmış profesyonel, hukuki anlamda konuya hâkim ve emlak piyasasında kendisini kanıtlamış danışmanlarımızdan bilgi almak ister misiniz? 

Yatırımın temel prensibi olan, doğru zamanda doğru alım yaparak, uzun ya da kısa vade de öncelikle alırken kazanmayı ve yatırım geri dönüşümünü maksimuma ulaştırmayı hedefleyen ekibimiz, büyük ve küçük ölçekli yatırım fırsatlarını sizlerle paylaşmaya hazır. 

Birçok yatırım ve büyük getiriler planlama ya da yönetim yanlışlıklarından ötürü kayıp ediliyor. 

2002 yılının başlarından bu yana emlak sektöründe yer edinen, Türkiye’de İstanbul’dan – Mersin’e kadar olan tüm sahil şeridinde yatırımlar yöneten myvillaturkey.com farkını merak ediyor musunuz?

Akılcı Yatırım Aşamaları

Fizibilite: Emlak yatırımı diğer yatırımlara nazaran daha uzun süreçte olgunluğa ulaştığı için, düşünülen yatırımın kapasitesi doğrultusunda gerekli bölgesel, ekonomik, politik ve global değerler düşünülerek risk ve fırsatları içeren fizibilite çalışması gerçekleştirilir. Fizibilite çalışması dahilinde yatırıma değer katabilecek etmenler, geliştirme ve modifikasyonlar ile geri dönüşüm oranının maksimum seviyeleri test edilir. 

Ekspertiz: Bahsi geçen yatırımın SPK lisanslı değerleme kuruluşu tarafından, yerel emlak değerlemesi, demografik etmenler çerçevesinde öne çıkan detayları ve buna benzer kıyaslama ve değerlemesi yapılır ve incelenir.

İş Planı: Bir iş planının yatırımın anayasası olduğuna inanıyoruz. İlk günden son güne kadar yatırımı özetleyen iş planı, olası pozitif ve negatif etmenleri göz önünde bulunduran kazanç zamanları, çıkış senaryoları, analitik düşüncelerin ve kazanım analizlerinin çerçevesinde hazırlanır. Bir nevi yatırımınızın zaman içinde yolculuğunu, avantaj ve dezavantajlarını açıklayan yol haritası da diyebiliriz. 

Maliyet Analizi: Ön görülen resmi, hukuki, tescil, vergi ve sermaye gereksinimleri olası gelişmeler, yatırım kapasitesi ve geri dönüşümünü optimize edici adımlar göz önüne alınarak maliyet analizi yapılır. Tüm varyasyonlar sektörde vergi mevzuatı, maliyet uzmanlar ve yatırım geliştirme üzerine profesyonel, kendi sektörlerinde lider kurum ve kuruluş görüşleri alınarak yapılmaktadır. 

Vergi Mevzuatı: Yapılacak yatırımın çapı doğrultusunda şirket kurulumu, hali hazırda şirket üzerine devir ya da şahıs üzerinden alım olasılıklarını değerlendirerek en ideal yol haritası belirlenir,  gerek gelir vergisi gerekse kurumlar vergisi kanunları çerçevesinde hazırlanarak ideal belirlenir.

Kur Riski: Yabancı yatırımcılar için geçerli, yatırım döviz cinsinin yatırım olgunlaşma ve sonuçlanma süreçlerinde elde edeceği geri dönüşümün piyasalar bazında araştırılması ve buna yönelik tüm önlemlerin alınmasını kapsamaktadır. 

Güvence: İş planı doğrultusunda belirlenen risk teşkil eden ödeme, teslimat, tescil ve genel isleyişlere ilişkin adımlar hukuksal platformda resmi güvence altına alınması, gerekli teminatların sağlanması ile sağlam temeller üzerine kurulması gerekiyor.

Referans: Genellikle İnşaat yatırımları için geçerli, kat karşılığı inşaat sözleşmeleri ya da taşeron inşaat firması atamalarda tüm teminat ve referansa dayalı araştırma ve mülakatlar yapılır.

Gelişmekte olan ülkeler arasında yer alan Türkiye 2000’li yılların başından itibaren yerli ve yabancı emlak yatırımcılarının gözde destinasyonlarından olmuştur. Gelişmiş ya da gelişmekte olan ekonomilerin birçoğuna fark atarak, gelişen büyüyen ekonomisi, krizlerden etkilenmeden çıkabilen, çabuk adapte olabilen genç nüfusu ile Türkiye, doğru zaman, doğru seçimlerde bulunan ve doğru adımlarla ilerleyen yatırımcıların yüzünü güldürmeyi bilmiştir. 

Maalesef doğru zaman ve doğru seçeneklerin olması doğru adımların atılmamasını gerektirmez. Her bir yatırımın iyi analiz edilmesi gereken kendi dinamikleri vardır. Aksini düşünmek arsa alıp uzun yıllar beklemeye benzer. İşletmek ve potansiyel kazandırmak ayrı bir beceri gerektirir. 

Zaman içerisinde yatırım devir ve kurtarma danışmanlık hizmetleri de veren şirketimizin şahit olduğu hatalar genellikle maliyeti düşük hukuksal, teknik ya da basit olmasına rağmen gözden kaçırılan ya da ihmal edilmiş yönetim bozukluklarından ibarettir. Temeli sağlam planlı yürüyen işletmeler kriz zamanlarında sallanır fakat yıkılmaz dolayısı ile işletmeciye zamanında olmasa da nihayetinde sağlıklı bir geri dönüş sağlar. Aksi takdirde temeli çürük ise yıkılmaya yüz tutar ve nihayetinde değerinin altında kurtarılmayı bekler. 

Teknik, hukuksal ve yönetim hatalarının yanısıra kurumsal isleyiş tarzının aksine anlaşma sözleşme protokol maliyetlerinden kaçınmanın sonrasında daha ağır maliyetler getirdiğini unutmamak gerekmektedir. 

Tüm bu düzen ve işleyiş çerçevesinde hedefiniz sağlam, kazançlı yatırımlar yapmak ise ve tecrübeli profesyonel ve kurumsal bir çözüm arıyorsanız myvillaturkey.com size hizmet vermekten gurur ve mutluluk duyar.