myvillaturkey.com emlak sektöründe hizmet vermeye başladığı yolculuğunda, kısa sürede geniş kitlelelere hitap etmeyi başarmıştır. Bu dönem içerisinde Türkiye’nin farklı bölgelerinde değişik ekipler ile birlikte çalışmış ve bu zaman zarfında kemik inşaat ve tadilat kadrosunu başarı ile oluşturmuştur.

Çok sayıda konut ve ticari alanın, sıfır inşaatından başlayıp, anahtar teslimine, bahçe peyzaj işlerinden, eski köy evi restorasyonlarına kadar birçok işi başarıyla tamamlamıştır.

myvillaturkey.com, temelden çatıya inşaatın yanı sıra, ikinci el olarak nitelendirdiğimiz, satışını üstlendiği konut ve işyerlerinde, a’dan z’ye mutfak, banyo, zemin, tefrisat değişikliği, iç mimari, dekorasyon, akıllı ev sistemlerine kadar birçok konutun tadilat işlerini en kısa sürede, %100 müşteri memnuniyetiyle tamamlamıştır. Anahtar teslim tadilat, evdeki yaşam kalitesini belirleyen çalışmalardan biridir. Tüm evi etkileyen bu süreç iyi organize edilmeli ve profesyonel bir ekip tarafından uygun şekilde planlanmalıdır. Uzman bir ekip ile birlikte ev tamamen incelenmeli, gerekli ön çalışma yapılmalıdır. “Design your dream house” yani “Hayalindeki evi kendin yap” sloganıyla başlattığımız yolculuğumuzda sizlere yıllar boyunca kendi hayalinizdeki evi yapma imkani sunduk. Çok popüler olmuş ve çok güzel sonuçlar aldığımız bu programdan sizlere biraz bahsetmek istiyorum.

Hayalindeki Evi Kendin Yap

 

Arsa Gezi ve Tespit İşleri

Bu programda, misafirlerimizin talebine göre öncelikle bir bölge belirliyoruz. Arka planda ekibimiz, seçilen bölgedeki arsa ve tarla portföyümüzü güncelliyor, güncellenen en uygun portföyü müşterimize sunarak, keşif turu düzenliyoruz. Evi istediğimiz gibi yapabiliriz ancak arazinin seçimi çok önemli, bu konuya özel zaman ayırıyor ve ilgi gösteriyoruz. Yeri seçtikten sonra, arsanın ilgili tapu müdürlüğünden, imar durum belgesini çıkartıp, konut taban yoğunluğu, maksimum yükseklik, emsal gibi önceden edinilmiş olan kayıtların resmi teyidini yapıyoruz.

Mimari Toplantı

Daha sonra, şirketimiz bünyesindeki mimarlık ofisimiz ile ilk toplantımızı gerçekleştiriyoruz. Binanin şekli, metrekaresi, kaç katlı olacağı gibi temel konular görüşülüp, sizin istekleriniz ve mimarlarımızın tavsiyelerinden yola çıkarak projenizin ilk eskizlerinin yapılmasını talep ediyoruz.

Yaklaşık 1 - 2 gün içerisinde eskizlerimizi incelemek ve üzerinde değerlendirmeler yapmak, talebiniz doğrultusunda güncellemeleri düzenlemek üzere sizi ofisimizde ağırlıyoruz.

Hayalinizdeki kat plani ve cephe kesitlerine ulaştıktan sonra, m2 üzerinden takribi toplam maliyeti hesaplıyoruz.

Resmi Prosedürler

Bir sonraki aşamada saha harita ekibimiz, arazinin sınır kazıklarını çakıyor ve bina çekme mesafelerini belirliyor. Ekme mesafesi için, yapımı başlanan binanin diğer bina/komşu parsel ve yol ile olan mesafeleri diyebiliriz.

Mimarlarımız, projenin çizimi, gerekli resmi dairelerce onaylanması ve yasal prosedürleri yerine getirirken, biz sizinle taban döşemeleri, mutfak modelleri, doğramalar, banyo zemin döşemeleri, vitrifiye, kapılar, tavan, akıllı ev sistemleri, aydınlatma, bahçe duvarları, peyzaj işleri ile ilgili 3-4 gün yoğun mesai harcayıp, iç tefrişatı organize ediyoruz.

İnşaat Başlasın

İnsaat aşamalarını aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz;

  • Temel izolasyonu, bohçalama sistemi ile başladığımız inşaat serüvenimize su basmanı aşaması
  • Kaba inşaat iç ve dış duvarlar, çatı
  • Elektrik mekanik sıhhi tesisat işleri ve kaba sıva
  • İnce işler
  • Bahçe peyzajı, garaj, havuz işleri, en son olarakta bahçe duvarları veya çitleri tamamlayarak size anahtarınızı teslim ediyoruz.

 

 

Ödeme

Üç farklı ödeme prensibimiz var.

1. Size kendi karımız dahil net fiyat veriyoruz ve bunu inşaatın temel etapları halinde hakediş usulü 5 veya maksimum 6 takside bölüyoruz.

2. Tüm maliyetleri size fatura ediyor, maliyet üzerinden her ödemede %15 proje takip bedeli adı altinda bize ödeme yapiyorsunuz.

3. Arsa ve proje yonetim ekibi herşey dahil sizinle bir fiyata anlaşıyoruz ve bu anlaştigimiz bedeli 24 ay vade ile bize ödüyorsunuz.

Böyle bir hayali gerçekleştirmek için bütçe nedir?

Takribi rakam duymak istediğinizi duyar gibiyim. Öyleyse tabiki bölge raiçleri, arsa veya arazinin denize mesafesi, manzarası, yol, su, elektrik, doğal gaz gibi elzem kaynaklara mesafesine göre fiyat çok farklılık gösterecektir.

Ancak, 2020 yılında zeytinlikler ve üzüm bağları arasında ekspertiz ve insai fiyat calışması yaptığımız bir köyden örnek verebilirim. Köy hudutları içerisinde denizle alakası olmayan köy hayatı yaşayabileceğiniz, bahçesine meyve ağaçları ekip organik sebze meyve yetiştirebileceğiniz 450m2 arsaya inşa edilecek 100m2, 3 odalı taş kaplama, birinci sınıf anahtar teslim müstakil ev, taş örgü bahçe duvarları, ağaçlandırma dahil 500.000TL fiyat verebiliriz. 200.000TL peşin, 12.500TL aylik ödemelerle toplam 24 ay vadeli ödeme seçeneğini bu işe girmek isteyenler minimum bütçe olarak düşünebilirler.