KİRALAMA HİZMETLERİ

Verdiğimiz sayısız hizmetlerin arasında, edinmiş olduğunuz mülkünüzü kiralamak istediğinizde, bize danışabilir ve kiralama hizmetimizden yararlanabilirsiniz. İster günlük yada haftalık olarak kısa vadeli, ister aylık yada haftalık olarak uzun vadeli kiralayabilirsiniz.

Çoğunluğu satılık olan, Türkiye’nin dört bir yanına yayılmış geniş portföyümüzün yanında evini kiraya vermek isteyen ya da ev kiralamak isteyen müşterilerimize de kiralama hizmetlerimizi en iyi şekilde sunuyoruz.
Kiralama hizmetimiz öncelikle güvene dayanmaktadır. Bu güveni sağlamlaştırmak ve sağlanan hizmetin sürekliliği için, ilk olarak mal sahibinin mülkünü kiraya vermek istediğini ve myvillaturkey.com olarak bu mülk ve kiracısı ile ilgileneceğini ve gerekli servisleri sunacağını belirten bir yetki belgesi imzalanır.

Peki, neden böyle bir belge imzalıyoruz ve zorunlu mu?

Yapılan sözleşme gereği kanunen burayı kiraya vermek üzere, ev sahibinin isteği olduğu ve sözleşmede adı geçen emlakçının bu mülk ile ilgileneceğini ve evi kiralamak üzere getirdiği kiracıya kiralama hizmetini en iyi şekilde sunacağının bir ispatıdır. Sözleşmenin içerisindeki maddeler mülk sahibi ve emlakçı arasındaki anlaşmaya bağlı olarak değiştirilebilir ama bu sözleşme olmadan emlakçının mülk üzerinde herhangi bir yetkisi ve söz hakkı olamaz.

Yapılan sözleşme taraflarca imzalandıktan sonra, mülkün fotoğraflarını çeker,  gerekli bilgileri alır, bunları düzenler sonrasında myvillaturkey.com/kiralama internet sitemizin ilgili portföy sayfasında yayınlarız.

Mülkün bulunduğu bölgede iş ortağı olduğumuz diğer gayrimenkul şirketleri var ise, irtibata geçer kiralık konut ile ilgili gerekli bilgileri  paylaşırız. Mülk ile ilgilenen potansiyel kiracının bulunmasınıdan sonra, uygun tarih ve saatte randevu ayarlanır.

Belirlenen tarih ve saatte kiracı ile buluşur. Sonuç olumlu ise kiracının teklifi mülk sahibine bildirilir, mal sahibinin onayı ile yeni bir buluşma tarihi ayarlanır ve taraflar buluşturulur. Mal sahibi ve kiracı arasında anlaşma sağlandıktan sonra, kira kontratını hazırlanır ve kontrat süresi aksi karar alınmadığı sürece 1(bir) yılık olarak yapılır. Aynı zamanda da tahliye taahhütnamesini hazırlarız. Tahliye taahhütnamesi bilindiği üzere kiracıdan kaynaklanan sorunlar yada diğer problemler ile alakalı olarak mülk sahibinin kiracıyı evinden tahliye etmesini gerektiren tutanaktır. 

Resmi işlemler bittikten sonra yapılan anlaşma gereği aracılık komisyonumuz tahsil edilir ve böylelikle sözleşme iki taraflı olarak sonlanır.