EKSPERTİZ HİZMETLERİ

Gayrimenkul ekspertizi denilince aklınıza ilk olarak gayrimenkulun satış bedeli mi geliyor? Aklımızda bu şekilde kalmış olsada ev alırken danışılması kesinlikle önemli bir konu. Arsa alırken imar durumu ve bölgenin gelecekteki yapılaşması ile ilgili expertiz gerçekten büyük tehlikelerden koruyor, hatta hayat kurtarıyor.

myvillaturkey.com olarak Türkiye'nin birçok bölgesinde, emlak ofislerimiz ve inşaat işlerimizden kazandığımız tecrübe ile sizlere Ege, Akdeniz ve Marmara bölgelerinde dilediğiniz gayrimenkul için, SPK lisanslı çözüm ortaklarımızla rapor hazırlayabiliyoruz.

Yatırım amaçlı veya yaşamak için almayı düşündüğünüz konutu bir iki kez gezerek hayatınız boyunca yaptığınız birikimi harcamaya korkmuyor musunuz?

İnşaat alanındaki deneyimlerimiz ile size emlak sahibi olmayı planladığınız bölgedeki iklim ve toprak yapısına bağlı olarak ortaya çıkabilecek rutubet, çatı veya temel izolasyon, su ve elektrik tesisat problemleri, mantolama, boya izolasyonu ve aklınıza gelebilecek tüm sorunlar ile alakalı, kapsamlı durum analizi raporu hazırlamaktayız.

Bununla beraber, malum ülkemiz deprem kuşağında yer alıyor. Kentsel dönüşümle birlikte çok güzel adımlar atılmış olsa da malesef tüm binalar depreme dayanıklıdır, diyemiyoruz. Buna bağlı olarak, depreme dayanıklılık testleri ve talep edilirse tecrübeli inşaat ekibimiz tarafından bina güçlendirmesi çalışmalarını da yapmaktayız.
Insai ekspertiz raporu içeriği ve detaylı bilgi için uzman myvillaturkey.com ekspertiz kadrosu size bir telefon kadar yakınız.

Bize Sormadan Arsa Almayın

Arsa, arazi veya tarla almayı düşünüyorsunuz. Toprak her zaman iyi bir yatırımdır, sizde yatırım yapacaksınız, peki imar kanununu ve mevzuata ne kadar hakimsiniz? Alacağınız yerin ormanla, devlet su işleri ile veya başka kurumlarla itilafı var mı? Yakında imar gelecek diye bir yere yatırım yapacaksınız, peki imar ne zaman gelecek? Halihazırda kaç ölçekli haritası çizilmiş? Harita kadastro konusuna ne kadar vakıfsınız? Tarla aldınız, komşu tarlanın sizin tarlanız üzerinde geçit hakkı şerhi var, bunu ilk defa mı duydunuz? Siz toprak almak istediğiniz bölgeyi dilerseniz bizim emlak ofisimizle gezin veya yeri kendiniz bulun bize danıştığınız yer ile ilgili size tam kapsamlı bir ekspertiz raporu hazırlayalım.

Raporun içeriklerini kısaca aşağıdaki gibi özetleyebiliriz;

•    Bölgede gelecekte yapılması planlanan resmi olarak belirlenmiş projeler ile alakalı genel rapor,

•    Arazinin mevcut durumuyla alakalı tüm kurumların görüşleri,

•    Tapu takyidat belgesi,

•    Komşu parsellerle olan mevcut ilişkileri,

•    İmar durum belgesi,

•    Tarım amaçlı alıyorsanız toprak analizleri ve hangi bitki örtüsünün yetişebileceğini gösteren ziraat mühendisi görüşleri.

Ekspertiz işleri ile alakalı detaylı bilgi için bizimle mutlaka iletişime geçin ve yatırımınızı doğru yaptığınıza emin olun. Baştada söyledigimiz gibi, hayatınızın birikimini yatırdığınız gayrimenkul sektöründe, emin adımlar atmanızın önemli olduğunu unutmayın.