Loading

400 Bin Dolarlık Konut Alan Yabancılara Vatandaşlık Hakkı

Türkiye'de en az 400.000 $ değerinde gayrimenkul satın alırsanız, Yatırım yoluyla Türk Vatandaşlığına başvurabilir ve Türk Pasaportu alabilirsiniz. Başvurunuzla birlikte eşiniz ve 18 yaşından küçük çocuklarınız da vatandaşlık alacaktır.

Yatırım Yoluyla Türk Vatandaşlığı Programında yapılan son değişiklikler, alıcıların vatandaşlık ve pasaportları 400.000 $ gibi düşük bir ücret karşılığında alabilecekleri anlamına geliyor. Bu, programı dünyadaki en uygun fiyatlı ve çekici vatandaşlık girişimlerinden biri haline getirdi. Binlerce yatırımcı gayrimenkul satın alarak vatandaşlık kazandı ve myvillaturkey.com birçok kişiye yardımcı oldu.

Başvurusunda başarılı olanlar artık Türk vatandaşlığına sahip olacak ve bu tarihten sonra doğan çocukları Türk vatandaşı olarak dünyaya gelecek. Türkiye, çifte vatandaşlığa izin vererek, Türk vatandaşlığınızın yanı sıra birden fazla vatandaşlığı korumanıza izin verir.

Gayrimenkul Yatırımı ile Türk Vatandaşlığı Başvurusu İçin Adımlar

1. Adım - Bir Vergi Sicil Numarası Alın Vergi Sicil numarası Türkiye'deki herhangi bir vergi dairesinden alınabilir. Orijinal Pasaport ve Fotoğraflar gereklidir.

2. Adım - Bir Türk Banka Hesabı Açın Satın alma aşamasında işlemlerin belgelenmesi gerekli olacaktır. Orijinal Pasaport ve Vergi Sicil Numarası gereklidir. Bir banka hesabı açmak için mevcut adresinizi gösteren bir Resmi Belge (Kamu Hizmet Faturası gibi) gereklidir.

3. Adım - Mülkü Bulun
Toplam Değerinin 400.000 ABD Doları veya karşılığı Türk Lirası olması gerekir (tek veya birden çok birim olabilir). Mülkler tamamlanmış veya Tamamlanmaya Yaklaşan Yerleşim Ruhsatı verilmiş ve Kat İrtifakı veya Tapusu hazır olmalıdır. Resmi Değerleme Anketi için uygun olmalıdır.

4. Adım - Mülkü Satın Alın
Bir Banka Havalesi kullanın ve işlemi makbuzla belgeleyin. İhtiyaç kapsamında “3 Yıl Satılmayacaktır” şerhli Tapu Kaydı ve/veya Noter Tasdikli Satış Sözleşmesi alın. Üç yıl sonra, vatandaşlığınız sonsuza kadar garanti altına alındığından, Türkiye'deki gayrimenkul yatırımınızı satabilirsiniz.

5. Adım - Türkiye'de Oturma İzni Başvurusu
Oturma izniniz için başvurmadan önce gerekli Belgeleri toplayın. Göç İdaresi Genel Müdürlüğü'ne başvurunuz. Oturma izni, vatandaşlığınızı ve nihai pasaportunuzu almak için önemli bir adımdır.

6. Adım - Yatırım Yoluyla Türk Vatandaşlığına Başvurun Vatandaşlık başvurusunda bulunmadan önce gerekli Belgeleri toplayın. Göç İdaresi Genel Müdürlüğü'ne başvurunuz.

Yatırım Programı ile Türk Vatandaşlığı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

• Tüm yatırımlarınızı 3 yıl boyunca elinizde tutmanız gerekecek.
• Gerekli süre dolduğunda mülkünüzü satmakta özgürsünüz.
• Başvuru sahibine, başvuru sahibinin eşine ve 18 yaşından küçük çocuklarına Türk Vatandaşlığı verilecektir.
• Yatırım Yoluyla Türk Vatandaşlığı Programından faydalanmak için Türkiye'de yaşamak zorunda değilsiniz.
• Vatandaşlığınız sonsuza kadar devam edecek ve bundan sonra doğan çocuklar Türkiye vatandaşı olacaktır.
• Türkiye çifte vatandaşlığa izin verdiği için birden fazla vatandaşlığa sahip olabilirsiniz.

Yatırım Yoluyla Türk Vatandaşlığı İçin Gerekli Belgeler

- Doğum Belgesi - Doğum belgesinin her nüshasının Apostil Konvansiyonu uyarınca damgalanması ve tasdik edilmesi veya Apostillenmesi gerekir.
- İkamet Belgesi - Adres kanıtı sunulmalıdır. Banka ekstreleri veya elektrik faturaları KABUL EDİLMEYECEKTİR. Her sertifikanın Apostil Konvansiyonuna uygun olarak damgalanması ve doğrulanması VEYA Apostillenmesi gerekir.
- Medeni Durum - Karı, koca ve çocuklar gibi tüm aile bireylerini gösteren Hayati Kayıt, Evlilik Cüzdanı, Boşanma Sertifikası. Her sertifikanın damgalanması ve doğrulanması VEYA Apostillenmesi gerekir.
- Başvuru sahibi dul ise, Eşinin Ölüm Belgesi
- Sağlık Sigortası
- 12 adet beyaz fonda çekilmiş Blometrics Fotoğrafı - 4 adet beyaz fonda çekilmiş 5x6 boyutunda Biyometrik fotoğraf başvuruda bulunacak herkesten istenmektedir. Asıl başvuru sahibinden beyaz zemin üzerine çekilmiş normal boyutta 8 adet daha Biyometrik fotoğraf istenmektedir.
- Pasaport - Orijinal Pasaportunuzun bir kopyası.
- Tüm belgelerin aslı ve noter tasdikli Türkçe tercümesi
- Verilen vekaletname
- Başvuru Formları - Tamamı doğru bir şekilde doldurulmuş ve doldurulmuştur.

paylaş